Afbudspolitik

Her kan du læse, hvordan du melder afbud til din tid, og hvad klinikkens afbudspolitik er.

Afbudspolitik

Meld rigtig gerne afbud så tidligt som muligt, hvis du ved, at du bliver forhindret til din behandling i klinikken. Vi har ventelister, så der er en anden klient, der bliver glad for at få tilbudt din tid.

Sådan melder du afbud til din behandling eller træning:

  • Du kan aflyse og ombooke din tid via vores onlinebooking indtil 24 timer før behandlingen.
  • Alternativt vil vi rigtig gerne modtage dit afbud pr. mail direkte til din behandler. Alle vores mails er listet nederst på denne side.
  • På hverdage modtager vi også dit afbud på klinikkens telefon 20340934.
    I weekenden eller på helligdage må du gerne sende en mail, da telefonen ikke tjekkes.

Klinikkens afbudspolitik

Hvis du melder afbud til din behandling senere end 24 timer før behandlingstiden, koster det halvdelen af behandlingens pris i afbudsgebyr.
Hvis du udebliver fra din behandling opkræves fuld behandlingspris.

Kontakt din behandler direkte med dit afbud på mail:

Anne Sofie Nielsen: annesofie@klinikundervaerk.dk

Anette Meier Iversen: anette@klinikundervaerk.dk

Mette Nortvig Christensen: mette@klinikundervaerk.dk

Maria Kiørboe: maria@klinikundervaerk.dk

Malene Christine Paulsen: malene@klinikundervaerk.dk

Michelle Bjerregaard: michelle@klinikundervaerk.dk

Rikke Lindgaard: rikke@klinikundervaerk.dk